Diagnostyka komputerowa – Rzeszów

diagnostyka komputerowa

Zapewniamy również diagnostykę komputerową. Kompleksowa usługa, którą dla Ciebie świadczymy, obejmuje diagnostykę wszystkich systemów elektronicznych Twojego auta. W zależności od potrzeby, możemy przyjrzeć się zapisom dotyczącym sterowników silnika, sprawdzić odczyty dotyczące skrzyni DSG, rzucić okiem na usterki układu paliwowego. To działania, które warto powtarzać cyklicznie, by dzięki profilaktyce, utrzymywać wóz w dobrej formie. To również krok, który powinien poprzedzić zakup używanego auta. Inspekcja pojazdu przed zakupem pozwoli Ci wyeliminować przykre niespodzianki i zadbać o bezpieczeństwo, które jest przecież najważniejsze. Co również ważne, tym sposobem unikniesz dodatkowych kosztów, które mogłyby wiązać się z zakupem samochodu wymagającego dużych nakładów czasu, sił i środków.

Jak przebiega diagnostyka komputerowa auta?

Najprościej rzecz ujmując, diagnostyka komputerowa auta polega na podłączeniu samochodu do specjalistycznego komputera. Sprzęt, który bywa również nazywany testerem diagnostycznym, zostaje podłączony do komputera sterującego pojazdem. Tym sposobem łatwo wykryć nieprawidłowości, do których dochodzi w konkretnych układach. Zarówno silnik, jak i wszystkie konkretne podzespoły, są dziś kierowane z pozycji komputera pokładowego, dlatego właśnie tym sposobem najłatwiej jest wykryć usterkę.

Nowoczesny sprzęt to nie wszystko. Ważne również, by dysponować kadrą, która z łatwością radzi sobie ze współczesnymi technologiami. Tacy są nasi pracownicy. Bez trudu rozpoznają kody konkretnych usterek systemów bezpieczeństwa, czy niepokojące dane dotyczące parametrów samochodu podczas jazdy. Dzięki temu doskonale wiadomo, czy naprawy potrzebuje ABS, SRS, AIRBAG, czy regulacji wymaga na przykład ciśnienie doładowania albo czasy wtrysków.

W razie konieczności jesteśmy również w stanie przeprowadzić adaptacje i kodowanie poszczególnych sterowników – oferujemy między innymi rozkodowywanie radia samochodowego, czy prace przy systemie. Usługi te wykonujemy na samochodach wszystkich marek. Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z firmą CAR-TECH! Oferujemy pełną i kompleksową pomoc diagnostyczną. Zapraszamy!

.